Eberhard Viegener - Gummibaum

Eberhard Viegener - Gummibaum - image-1

Eberhard Viegener

Gummibaum
1920

Aquarell 68,6 x 41,8 cm,

Provenienz

Acquired directly from the artist by the previous owner

Lot 407 D

Schätzpreis:
3.500 €

4.200 €